Największa piramida zdrowia w SP nr 38

W środę 26 września wyklejaliśmy obrazkami przedstawiającymi zdrową żywność i aktywność sportową ogromną piramidę zdrowia 12m na 10m. Nie słyszeliśmy aby ktoś przed nami podjął się takiego przedsięwzięcia. Zużyliśmy 56 arkuszy szarego papieru. Uczestniczyli w tym działaniu zaproszone szkoły podstawowe nr 13,10,27,37,28,61,67,2,45, przedszkola nr 20,61,68 oraz Specjalny Ośrodek  Szkolno – Wychowawczy.

W tym samym czasie w studio TVP 3 Bydgoszcz udzielała wywiadu pani dyrektor - mgr Hanna Rauchfleisch. Relacja była transmitowana na żywo w programie pt. "Z pierwszej ręki".

Wcześniej  w klasach były przeprowadzone zajęcia o zdrowym i aktywnym życiu. Tak przygotowani uczniowie poprzez zabawę wykorzystali zdobytą wiedzę i uczestniczyli w wielkim dziele. Efekt końcowy  rewelacyjny. Chętne klasy brały udział pod opieką p. Alicji i p. Ani w zabawach sportowych.

Wszyscy dobrze się bawili.

Zespół  prozdrowotny