Śniadanie daje moc

8 listopada 2017 r. po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc” organizując „Drugie Śniadanie u Lidera". Zaprosiliśmy na nie zaprzyjaźnionych przedstawicieli bydgoskich instytucji: WEiS Urzędu Miasta Bydgoszczy, NFZ, UTP, UKW, CM, BSW, Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, BORPA, Policji, Straży Miejskiej i Polskiego radia PiK.

W stołówce szkolnej „wystrojonej w jesienne klimaty” uczniowie klasy 3a i 3c pracowali w 5-osobowych zespołach w towarzystwie zaproszonych gości. Przygotowywali pełnowartościowe śniadanie, przestrzegając zasad higieny. Dzieci zrobiły  kolorowe, zdrowe kanapki z jajkiem, szynką, serem, pomidorem, kiełkami i pastą twarogową. Na stole były też płatki z mlekiem i owoce. Wszyscy uczestnicy zasiedli do stołu spożywając wspólnie śniadanie. Wszystkim dopisywał apetyt i dobry humor.
Relację z tego wydarzenia możemy zobaczyć i posłuchać na stronie Polskiego Radia PIK.
Pozostali uczniowie klas I – III przygotowywali śniadanie wraz z wychowawcami w swoich salach.
Dziękujemy gościom za przybycie, przygotowanie z dziećmi śniadania i wspólne promowanie zdrowego odżywiania.

Szczegółowe informacje w serwisie: http://www.radiopik.pl/2,62303,o-sniadaniu-w-szkolach