SPOTKANIA STUDENCKIE – BEZ BARIER

Dnia 3.04.2019 r. wybrani uczniowie klasy 8b mieli okazje wziąć udział w spotkaniu ze studentami z innych krajów. Studentki z Włoch, Ukrainy, Turcji oraz Węgier przedstawiły obszerne prezentacje w języku angielskim dotyczące kraju ich pochodzenia. Uczniowie mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą tych krajów o takie informacje, jak: miejsce położenia, liczba mieszkańców, wybitne osoby, kulinaria, tradycja oraz kultura.

W drugiej części spotkania studentki odpowiadały na zadawane prze publiczność pytania tj:

Czy jako społeczeństwo możecie o sobie mówić jako o jedności ?

Jak ważną rolę odgrywa w waszym kraju miejsce pochodzenia ?

Jakie są w waszym kraju zwyczaje i tradycje ? Czy osoba z zewnątrz też może je kultywować ?

Jaki jest u Was stosunek do innych ludzi ? Czy jesteście tolerancyjnym narodem ?

Mamy nadzieje, że spotkanie ukazało podobieństwa pomiędzy poszczególnymi społecznościami i przyczyniło się do otwartości względem innych narodowości. Spotkanie odbyło się w ramach programu Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej.