60 lat minęło...

To był niezwykły dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci. W środę (9 października) nasza szkoła świętowała 60-lecie swojego powstania.

Uroczystość została zainaugurowana przemową Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 38 - Pani Hanny Rauchfleisch. Podczas wystąpienia mogliśmy poznać historię szkoły w poszczególnych dekadach oraz obejrzeć zdjęcia z dawnych lat. Honorowym gościem na naszym jubileuszu był prezydent Bydgoszczy Pan Rafał Bruski - absolwent naszej szkoły, który dziękował za trud bycia nauczycielem oraz z sentymentem wspominał swoje szkolne lata spędzone właśnie w tym budynku. Niezwykle podniosłym momentem było uhonorowanie przez pana prezydenta uczestnika Bitwy pod Lenino - prof. Zbigniewa Kikiewicza, Kawalera Orderu Virtuti Militari. Podczas uroczystości głos zabrał również Pan Marek Gralik - Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. Pełną wzruszenia chwilą było powitanie byłych dyrektorów, nauczycieli i uczniów SP 38.
Niezapomnianą atrakcją był występ szkolnego chóru "Ojejku" oraz przedstawienie zorganizowane przez rodziców oraz absolwentów szkoły.
Po oficjalnej części nadszedł czas na zwiedzanie szkoły, wspólne wspominanie minionych lat oraz rozmowy przy jubileuszowym torcie.

W uroczystości jubileuszowej uczestniczyli: Pan Rafał Bruski - Prezydent Miasta Bydgoszczy, Honorowy Absolwent Szkoły Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy, Pan Lech Zagłoba-Zygler - Wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy, Pani Anna Mackiewicz - Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miasta Bydgoszczy, Pan Marek Gralik - Kujawsko -Pomorski Kurator Oświaty, Pani Bernadeta Różańska – Majchrzak Pełnomocnik Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Pani Marlena Richert w imieniu Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu UMB Elżbiety Wiewióry, Pan Piotr Kozłowski - Przewodniczący Rady Osiedla Wyżyny, Pan Krzysztof Laskowski - Przewodniczący Rady Osiedla Glinki-Rupienica, Mł. insp. Adam Jarosz Komendant - Komisariatu Policji – Wyżyny, Pan Zbigniew Białkowski, w imieniu Komendanta Straży Miejskiej w Bydgoszczy Jacka Anhalt, Ojciec Mirosław Zabrocki - Proboszcz Parafii pw. Ducha Świętego, Pan Prof. dr  hab. inż. Zbigniew Kikiewicz, Kawaler Orderu Virtuti Militari, z Małżonką, Pan Jerzy Krzemiński - Prezes Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej i Byłych Więźniów Politycznych, Pan płk Bogdan Jagodziński - Honorowy Prezes Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej i Byłych Więźniów Politycznych, Pan Eugeniusz Michał Andrzejewski- Prezes Zarządu Okręgowego Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej, Pan płk dypl. Edmund Łączny - Wiceprezes Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Pan Jacek Kołodziej - Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej BUDOWLANI, Pan Marek Magdziarz - Wiceprezes Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy, Pani Katarzyna Sobieszczańska - Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Pani Joanna Jendykiewicz-Owczarek - Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, absolwentka SP38, Pani dr inż. Małgorzata Zajdel - Pełnomocnik Rektora Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego ds. Doskonalenia Jakości Kształcenia w imieniu dr ha. Iwony Posadzińskiej Dziekana Wydziału Zarządzania UTP w Bydgoszczy, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych: Pani Agnieszka Buzalska - Dyrektor Domu Kultury „Modraczek”, Pani Grażyna Dziedzic - Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, były nauczyciel SP38,  Pan Piotr Żłobiński - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 48 w Bydgoszczy, absolwent SP38, Pani Anna Stegienka - Wicedyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, Pani Beata Mendry – Dyrektor Zespołu Szkół nr 19 w Bydgoszcz, Pani Anna Thiesler - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 26 w Bydgoszczy, Pani Elżbieta Śmigielska - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 46 w Bydgoszczy, Pan Jarosław Jagodziński - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 56 w Bydgoszczy, Pani Barbara Górecka - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 57 w Bydgoszczy, Pani Magdalena Redlińska - Dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Skrzat”, Pani Irena Gabinecka - Dyrektor Przedszkola Niepublicznego „Promyczek”, Przedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołą: Pani dr Ewelina Boesche-Kopczyńska w imieniu Dziekana Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej prof. dr hab. Janusza Staneckiego, Pani dr Halina Laskowska – przedstawiciel Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Pani Anna Różańska – przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy,  Dyrektorzy  i wicedyrektorzy szkoły z poprzednich kadencji: Pan Zygmunt Domiński - Dyrektor SP38 w latach 1984 – 1990, Pan Grzegorz Nazaruk - Dyrektor SP38 w latach 2005 – 2015, Pani Krystyna Łoboda - Wicedyrektor SP38 w latach 1984 – 2000, Pani Alina Rzepecka - Wicedyrektor SP 38 w latach 2000 – 2010, Pan Michał Fiszer - Przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy, Nauczyciele, nauczyciele-emeryci, pracownicy administracji i obsługi, absolwenci, rodzice, uczniowie i harcerze.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za włączenie się do wspólnych obchodów jubilieuszu 60-lecia naszej szkoły.

Informacje z uroczystości 60-lecia SP38 znajdują się na stronach:
Oficjalna Strona Bydgoszczy
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy