Alkohol - mój wróg

W piatek odbyła się kolejna lekcja biblioteczna z cyklu „szanuję swoje zdrowie”. Tym razem poruszany na zajęciach temat dotyczył alkoholizmu.

Na początku uczniowie wysłuchali fragmentu książki Antoine'a de Saint-Exupery'ego pt. „Mały Książę”, ukazującego dramat człowieka uzależnionego od alkoholu. Nastepnie dowiedzieli się czym jest nałóg i analizowali przyczyny sięgania po substancje psychoaktywne.

Uczniowie przyznali się, że w pewnych sytuacjach powiedzenie „NIE” wymaga odwagi, ale jest konieczne aby uchronić swoje zdrowie. Zrozumieli jak ważne jest dokonywanie właściwych wyborów, zwłaszcza gdy chodzi o nasze zdrowie i życie.

Na koniec uczestnicy mieli okazję przećwiczenia swojej asertywności poprzez odegranie scenek.