Bydgoszcz znana i nieznana

Opublikowano: 2023-06-20 20:04, Numer artykułu: 70362 , Autor: P.Strychalski

Z okazji Święta Bydgoszczy w ostatnich dwóch tygodniach kwietnia i w maju uczniowie klas IV- VIII odbyli kolejny niecodzienny spacer po naszym mieście. Podczas godzin wychowawczych rozpoznawali miejsca i obiekty uwiecznione na wykonanych przez nas zdjęciach.
Założeniem konkursu była wspólna zabawa i zachęcenie do zainteresowania się , co obok siebie widzimy. Tak nieraz jest, że wiele razy byliśmy w danym miejscu i … niewiele o nim wiemy. Jaki to plac, jak nazywa się park, ulica, most, przez które przechodziliśmy wiele razy . Cieszy nas, że poprawnych odpowiedzi było więcej niż w poprzednim roku. O punktacji często decydowały szczegóły i poprawność ortograficzna odpowiedzi ( o którą prosiłyśmy w założeniach konkursu).
Podajemy ostateczne wyniki:
I miejsce – klasa VII b
II miejsce – VIII a
III miejsce – VIII e
Wyróżnić chcemy też uczniów klasy IV b, którzy – choć w konkursie uczestniczyli po raz pierwszy – udzielili dużo poprawnych i wyczerpujących odpowiedzi.
Dyplomy przekazane zostaną wychowawcom.
Dziękujemy za udział w konkursie!
Poniżej publikujemy zdjęcia, które przysporzyły Wam najwięcej problemów i prawidłowe odpowiedzi. Warto zajrzeć!
Pytanie 4
Spichlerz w Starym Porcie nad Brdą.
Pytanie 7
Rzeźba znajduje się przed Katedrą pw. św. Marcina i Mikołaja.
Pytanie 12
Budynek dawnej Rzeźni Miejskiej przed galerią Focus Mall.
Pytanie 15
Andrzej Szwalbe – polski działacz społeczny i kulturalny, organizator życia muzycznego w Bydgoszczy, wieloletni dyrektor Filharmonii Pomorskiej.