Dzień latawca – rodzinne majsterkowanie

Opublikowano: 2022-11-02 21:59, Numer artykułu: 59462 , Autor: P.Strychalski

Dnia 27 października w naszej szkole miało miejsce barwne wydarzenie: finał konkursu „Dzień latawca – rodzinne majsterkowanie”. Pomysłodawcą i sponsorem nagród była Rada Osiedla Wyżyny – Rupienica. Przez kilka ostatnich tygodni uczniowie, jak i ich rodzice, a często i dziadkowie łączyli swoje siły projektując, budując i ozdabiając latawce. Dzieci nauczyły się dzięki temu ich konstruowania, a rodzice i dziadkowie przypomnieli sobie zabawy, które dla nich były na porządku dziennym. To wspólne, rodzinne spędzanie czasu i radość z osiągniętego celu miały nie tylko wymiar zabawy, ale – co równie ważne – wychowawczy: „łączący pokolenia”. Wspólne, rodzinne majsterkowanie przyniosło wiele pozytywnych emocji, a efekty, które widzieliśmy …. zapierały dech i budziły podziw dla fantazji i wyobraźni ich twórców. Prace zaprezentowane zostały na wystawie, a większość wzleciała w niebo.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a najlepsze latawce nagrodzono w dwóch kategoriach: konstrukcji i walory estetyczne. Uczcie dla oczu towarzyszyła uczta dla podniebienia – poczęstunek. Na pewno z radością będziemy wspominać ten czwartkowy dzień.