Informacje od Rady Rodziców

Rada Rodziców to jeden z czterech statutowych organów szkoły.

Kompetencje Rady Rodziców określają zapisy Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe ( tj. Dz. U.2021.1082 z późn. zm.), Ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1762. z późn. zm.), rozporządzenia wydane na podstawie delegacji ustawowych oraz Statutu Szkoły Szkoły .

Celem głównym Rady Rodziców, poza reprezentowaniem ogółu rodziców (opiekunów prawnych) uczniów Szkoły, jest prezentowanie ich opinii we wszystkich sprawach Szkoły, WSPOMAGANIE działalności Szkoły w zakresie doskonalenia procesu wychowawczego i dydaktycznego.

Na zebraniu 8.12.2021 roku wybrane zostało

Nowe Prezydium Rady Rodziców Sp 38

Agnieszka Dorniak Przewodnicząca Rady Rodziców

Aleksandra Ogrodnik Z-ca Przewodniczącej Rady Rodziców

Anna Nieborak Skarbnik

Edyta Szymkiewicz Sekretarz

Mikołowska Magdalena Sekretarz

Skład Komisji Rewizyjnej :

1 Andrzej Zyzak Przewodniczący

2 Małgorzata Bejtka członek komisji rewizyjnej

3 Michał Fiszer członek komisji rewizyjnej

Działalność Rady umożliwia rzeczywisty wpływ Rodziców na działalność Szkoły.

Głównym "sponsorem" tej działalności jesteście Wy Państwo - Rodzice każdego ucznia naszej szkoły.

Pragniemy PODZIĘKOWAĆ PAŃSTWU za dotychczasowe wsparcie.

Zwracamy się do Państwa z apelem o dalsze zwracanie SZCZEGÓLNEJ uwagi na nasz WSPÓLNY CEL, jakim jest wspieranie działań Naszej Szkoły w realizacji powierzonych jej zadań.

Proszę pamiętać, że każda złotówka wpłacona wspiera edukację i lepszy rozwój jego dziecka.

Dobrowolność składek, oznacza że wpłaty Państwa są dobrą wolą, która może przełożyć się na inwestowanie w to, co mamy NAJCENNIEJSZE – NASZE DZIECI.

Jako Rada Rodziców deklarujemy, że pieniądze wpłacane przez Państwa zostaną MĄDRZE i GOSPODARNIE WYKORZYSTANE, dlatego wierzymy, że przy Waszej pomocy uda się zrealizować jeszcze wiele ZADAŃ tak potrzebnych DZIECIOM i SZKOLE.

Prosimy o wpłaty na NOWE konto bankowe:

Bank Pekao SA 34 1240 1183 1111 0011 1034 1580

W roku szkolnym 2021/2022 Rada Rodziców ustaliłaDOBROWOLNĄskładkę 50rocznie

Zebrania Rady Rodziców będą odbywać się w stołówce szkoły. Na rok szkolny 2021/2021 zaplanowano spotkania :

16.02.2022 godzina 18.00 20.04.2022godzina 18.00 08.06.2022 godzina 18.00

Każdy rodzic ma Prawo do uczestniczenia w obradach Rady Rodziców.

Przedstawiciela Rady Rodziców może zastępować podczas obrad Rady każdy inny członek Rady Oddziałowej (tzw. Trójka klasowa) tej samej klasy.

e-mail rr@38.bydgoszcz.pl