Kodowanie brajlem

Opublikowano: 2023-04-26 18:44, Numer artykułu: 67847 , Autor: P.Strychalski

Organizatorem Konkursu Wojewódzkiego „Kodowanie brajlem” jest Kujawsko - Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy. Konkurs organizowany jest pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego i finału, a rozwiązywanie zadań polega na odczytaniu w alfabecie brajla pojedynczych wyrazów, związków wyrazowych i krótkich wypowiedzi oraz zapisaniu odpowiedzi w czarnodruku.
Organizator gwarantuje uczestnikom kreatywną zabawę, integrację uczniów i nauczycieli z różnych środowisk, wymianę doświadczeń oraz naukę spostrzegawczości i sprawności, rozwój umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów, logicznego myślenia i kompetencji matematycznych, czyli realizację celów edukacyjnych i rozwój kompetencji kluczowych.
W pierwszym etapie, który odbył się 20 kwietnia br. wzięło udział 23 uczniów klas IV-VI. Dzieci z entuzjazmem i w miłej atmosferze rozwiązywały zadania w zespołach 3-osobowych. Najlepsza okazała się drużyna połączonych sił klas V i VI w składzie: Emilia Rzepa-Kwiatkowska, Łucja Ulikowska (klasa Vc) oraz Mateusz Kucia (klasa VIa), którzy awansują do etapu wojewódzkiego.
Trzymamy kciuki!!!.

Pliki do pobrania: