Konkurs literacki - „Zagadki staropolskie”

Nauczyciele bibliotekarze zapraszają do wzięcia udziału w konkursie literackim „Zagadki staropolskie”.

W dawnych czasach, kiedy nie było telewizji ani internetu dzieci w zupełnie inny sposób spędzały wolny czas. Nie mając zabawek, ani zbyt wielu rozrywek, często przesiadywały w towarzystwie dorosłych, słuchając dawnych opowieści, historii czy zagadek wymagających zastanowienia.

Cele konkursu:
- kształcenie umiejętności wyszukiwania informacji w różnych źródłach, zarówno tradycyjnych jak i internetowych,
- wdrażanie uczniów do samodzielnego i logicznego myślenia,
- poszerzanie zasobu słownictwa,
- budzenie i rozwijanie przywiązania do języka ojczystego.

Dla kogo?
Konkurs przeznaczony jest dla klas VI-VIII.

Do kiedy?
Rozwiązania zagadek należy przesłać na adres: 38sp@wp.pl do 30 kwietnia 2020r.
We wiadomości oprócz rozwiązania konkursowego powinny się znaleźć następujące informacje:
- imię i nazwisko ucznia
- klasa

Nagrody.
Osoby, które przyślą poprawne rozwiązania wszystkich zagadek otrzymają nagrody książkowe.
O wygranej uczniowie zostaną poinformowani drogą mailową a odbiór nagród odbędzie się po wznowieniu zajęć w szkole.

Zagadki znajdują się w załączniku.
Życzymy powodzenia !

Pliki do pobrania: