Laureaci Konkursu „WYBITNI POLACY - ZNANI I NIEZNANI”

Z ogromną dumą i satysfakcją pragnę zakomunikować, że Paweł Witkowski został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu  Wiedzy "WYBITNI POLACY - ZNANI I NIEZNANI. PROFESOR JAN CZOCHRALSKI".

Wiktoria Twarowska uzyskała tytuł finalisty w tymże konkursie.

Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat tego wybitnego chemika, metalurga i metaloznawcy, który  jest znany przede wszystkim z jego słynnej i szeroko na świecie stosowanej metody wzrostu kryształów nazwanej „metodą Czochralskiego”.

Zarówno Paweł jak i Wiktoria to uczniowie klasy 8a. Konkurs składał się z czterech etapów: szkolnego, rejonowego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego, a  honorowy Patronat nad wydarzeniem sprawował: Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej oraz przedstawiciel Polskiej Akademii Nauk.

Serdecznie gratulujemy!!!

Opiekun: Kamilla Tuzińska