List Dyrektora Szkoły do Uczniów i Rodziców z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice.

Serdecznie  witam  w roku szkolnym 2020/2021. Cieszę się, że po wakacyjnej przerwie  spotykamy się ponownie w murach naszej szkoły. Mam nadzieję, że w pełni wypoczęliście, odzyskaliście siły i jesteście gotowi na kolejne miesiące nauki.

Szczególnie zwracam się  do  pierwszoklasistów, dla których ten dzień jest szczególnie wyjątkowy. To dla Was początek szkolnej drogi, więc z pewnością czujecie radość, ale może i trochę tremy, bo zawsze to, co nowe, wywołuje mieszane emocje.  Mogę Was zapewnić, że już po kilku dniach poczujecie się w naszej szkole jak w domu, ponieważ jesteśmy jak jedna wielka rodzina, która wzajemnie się wspiera.

Nowy rok szkolny przynosi wiele zmian. Przede wszystkim w szkole obowiązuje reżim sanitarny, więc dbajmy o swoje bezpieczeństwo i innych. Mimo pewnych  niedogodności związanych sytuacją epidemiologiczną, każdy  ma  szansę na rozwój. Potraktujmy nową sytuację jako wyzwanie, nowe doświadczenie. Każdy dzień nauki niech  będzie odkrywaniem Waszych pasji oraz ciekawości świata, która w Was drzemie. Pragnę, aby godziny spędzone w szkole były dla Was przepustką do jak najlepszej przyszłości i przygotowaniem do spełnienia Waszych marzeń.

Inauguracja  roku szkolnego to niezwykle ważny moment. Zarówno Wy, uczniowie, jak i my, nauczyciele, przychodzimy tutaj z sercami pełnymi nadziei. Stefan Żeromski, wybitny polski literat, napisał: „Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”. Życzę  Wam, byście nigdy nie przestali być spragnieni wiedzy, poznawania otaczających Was zjawisk oraz kultur. Życzę Wam wysokich  wyników w nauce, rozwijania zainteresowań i zdolności, a także pozytywnego nastawienia. Sumienność, pracowitość i optymizm pozwolą Wam osiągnąć wyznaczone cele.

Możemy wzajemnie uczyć się od siebie i inspirować. Korzystajmy z okazji, że jesteśmy razem, cieszmy się wspólnie spędzanym czasem i na każdym kroku okazujmy sobie życzliwość oraz przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa w szkole i poza szkołą. Dbajmy o swoje i innych zdrowie.

Hanna Rauchfleisch