MIEJSKI KONKURS NA ZIELNIK BYDGOSKICH DRZEW I KRZEWÓW

Opublikowano: 2022-10-10 12:58

Serdecznie zapraszamy do udziału w MIEJSKIM KONKURSIE NA ZIELNIK BYDGOSKICH DRZEW I KRZEWÓW

Celem konkursu jest:

- poznanie i popularyzacja flory Bydgoszczy,

- kształtowanie umiejętności rozpoznawania podstawowych gatunków rodzimej flory drzewiastej,

- uświadomienie znaczenia zieleni dla człowieka i zwierząt.

Na konkurs można zgłaszać pracę, która została stworzona we współpracy z rodzicami/prawnymi opiekunami lub innymi członkami rodziny.

Do każdej pracy należy dołączyć oświadczenie oraz zgodę na udział w konkursie.

Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych:

I – dzieci przedszkolne,

II - uczniowie klas I-IV szkoły podstawowej,

III – uczniowie klas V-VIII szkoły podstawowej.

W ocenie zielników będą brane pod uwagę:

-  poprawność przygotowania roślin do zielnika (roślina powinna być zebrana bez uszkodzenia poszczególnych części, starannie wysuszona i odpowiednio przyklejona na karcie zielnika),

- poprawność oznaczenia nazw roślin,

- staranność wykonania zielnika.

Decyzje komisji będą ostateczne.

Zielnik musi zawierać minimum 12 gatunków drzew i krzewów (min. 8 gat. drzew).

Każdy gatunek musi znajdować się na osobnej karcie, która powinna być zabezpieczona koszulką foliową.

Sposób mocowania roślin do kart jest dowolny.

Karty należy spiąć w segregatorze/skoroszycie, związać lub umieścić w pudełku umieszczając na okładce lub wieczku imię i nazwisko uczestnika, nazwę klasy oraz imię i nazwisko opiekuna.

Stopień przesuszenia części roślin musi gwarantować ich przechowywanie bez odbarwień i psucia się.

W prawym dolnym rogu karty powinna znajdować się etykieta wg wzoru jak niżej:

Gatunek: BRZOZA BRODAWKOWATA

Stanowisko: Bydgoszcz

Siedlisko: las (park itp.).

Data zbioru: np. 10.10.2022r.

Zebrał i oznaczył: Jan Kowalski

Praca poza zebranym materiałem z drzew lub krzewów powinna zawierać krótki opis tego drzewa/krzewu oraz jego zdjęcie, obrazek (lub rysunek).

Organizator konkursu zastrzega sobie prawo wykorzystania zgłoszonych w konkursie prac.

Termin składania prac upływa 27.10.2022 r.

Pracę konkursową należy złożyć w sali nr 3 lub 6. O dokładnym terminie podsumowania konkursu uczestnicy zostaną powiadomieni przez organizatorów konkursu.

Nadesłanie zielnika na konkurs jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

Organizatorzy przewidują nagrody dla:

- autorów zwycięskich (miejsca I-III) i wyróżnionych prac w każdej kategorii wiekowej.

19.Każdą pracę należy opisać podając:

- imię i nazwisko dziecka/ucznia, grupę przedszkolną/klasę do której uczęszcza,

- nazwę i adres przedszkola/szkoły, imię oraz nazwisko i nr tel. opiekuna.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie – Anna Bukowska, Magdalena Urbańska