Nabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023- informacje

Opublikowano: 2022-05-16 17:31, Numer artykułu: 53693

Rodziców/opiekunów prawnych uczniów obecnych klas ósmych  prosimy o zapoznanie się z zarządzeniem, dotyczącym terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Zarządzenie nr 5/2022 Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty - terminy rekrutacji na rok szkolny 2022/2023

Nabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022-23
Miasto Bydgoszcz ustaliło, w porozumieniu z dyrektorami szkół, liczbę oddziałów klas pierwszych oraz liczbę miejsc dla uczniów przyjmowanych do klas pierwszych szkół  ponadpodstawowych dla młodzieży na rok szkolny 2022/23. Rekrutację prowadzić będzie 15 liceów ogólnokształcących, 13 techników i 13 branżowych szkół I stopnia. Szkoły te przygotowały dla absolwentów szkoły podstawowej swoje oferty edukacyjne (zestawienia tabelaryczne).

Oferta szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023

Na końcu podajemy link, pod którym młodzież klas 8 będzie mogła się zalogować i wybrać szkoły ponadpodstawowe. Nabór rozpocznie się  16 maja -  wnioski można składać do 21 czerwca.
Uwaga! Prosimy nie spieszyć się z wyborem szkoły. Nie obowiązuje tutaj zasada kto pierwszy ten lepszy! Należy spokojnie podjąć decyzję. Prosimy o zapaznanie się z ofertą szkół ponadpodstawowych zamieszczoną w linku powyżej. Jeśli nie mają Państwo zainstalowanego programu, który otwiera pliki z rozszerzeniem  xls - można zainstalować daromowy pakiet oppen office. Oferta przedstawiona przez nasze miasto zawiera ilość miejsc przeznaczoną do danej klasy.