Nasi uczniowie w Instytucie Fizyki UMK

Opublikowano: 2023-10-01 19:01, Numer artykułu: 72411

20 września 2023 roku klasy 7b, 8a i 8b wzięły udział w pokazach fizycznych na temat optyki, które odbyły się w Instytucie Fizyki Uniwersytetu  Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczniowie zapoznali się z naturą światła, poznali zagadnienia związane z zaćmieniem Słońca i Księżyca. Obserwowali doświadczenia dotyczące odbicia i rozproszenia światła oraz jego załamania. Poruszono również kwestię złudzeń optycznych.

Podczas zajęć panowała atmosfera skłaniająca do aktywnego udziału . Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania prowadzących. Pokazy oklaskiwali gromkimi brawami. Pokazy prowadzili pracownicy Katedry Dydaktyki Fizyki i Pracowni Pokazów Fizycznych. Opiekunami wycieczki były wychowawczynie poszczególnych klas: pani Karolina Zakrzewska, pani Patrycja Kuczkowska i pani Julia Kuklińska oraz nauczycielka fizyki pani Kamilla Tuzińska.