Ogólnopolski Konkurs o Ignacym Janie Paderewskim

"Ignacy Jan Paderewski - pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury".

Jest to pierwszy tego typu konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i artystycznych z terenu Polski oraz szkół polskich za granicą, którego celem jest m.in.: przybliżenie uczniom sylwetki Ignacego Jana Paderewskiego, uczczenie jego pamięci, zainteresowanie pięknem twórczości kompozytora, jego niezwykłym życiem oraz godną naśladowania postawą. Niech przykład determinacji mistrza w dążeniu do odzyskania i utrzymania niepodległości Polski będzie dla młodych ludzi wzorem patriotyzmu, a piękno jego muzyki niech rozbudza wrażliwość na ponadczasowe wartości artystyczne. Wszechstronna postać Ignacego Jana Paderewskiego, jako niekwestionowanego autorytetu artystycznego, politycznego, moralnego i patriotycznego sprawia, że konkurs obejmuje wiele dziedzin osadzonych w obszarach aktywnej działalności tego wielkiego Polaka i niewątpliwie niesie ze sobą istotne aspekty dydaktyczne i wychowawcze dla dzieci i młodzieży. Konkurs obejmuje siedem tematów:

1) Ignacy Jan Paderewski – pianista wirtuoz

2) Ignacy Jan Paderewski – kompozytor

3) Ignacy Jan Paderewski – polityk, mąż stanu i filantrop

4) Ignacy Jan Paderewski – tournée i podróże

5) Ignacy Jan Paderewski – ikona i mecenas sztuki i architektury

6) Ignacy Jan Paderewski – inspiracja dla twórców

7) Ignacy Jan Paderewski – patronem (odznaczenia, nagrody, tytuły)

Szczegółowe informacje znajdują się pod filmem.

Link do regulaminu: Ogólnopolski Konkurs Ignacy Jan Paderewski – pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury – Kuratorium Oświaty w Poznaniu

Formularz zgłoszeniowy: Kuratorium Oświaty w Poznaniu (ko.poznan.pl)