Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku.

Opublikowano: 2023-06-15 16:06, Numer artykułu: 70091 , Autor: P.Strychalski

Paweł Jamuła z klasy 8d uzyskał tytuł finalisty w kategorii dla uczniów szkół podstawowych w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Mikołaju Koperniku, jako jedyny z Bydgoszczy.

W piątek 2 czerwca 2023 r. przeprowadzono w Toruniu etap centralny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku. Wzięło w nim udział 91 uczniów, w tym 46 ze szkół podstawowych i 45 ze szkół ponadpodstawowych.

W ramach zawodów etapu centralnego uczestnicy pisali test w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Toruniu i rozwiązywali pod kopułą Planetarium zadania ze znajomości nieba. Wcześniej Centralna Komisja Konkursowa oceniła wykonane na II etapie Konkursu zadanie obserwacyjne, w którym należało zastosować metodę gnomoniki refleksyjnej stosowaną przez Mikołaja Kopernika podczas wykreślania tablicy na zamku w Olsztynie.

Wszyscy laureaci i finaliści otrzymali dyplomy oraz pamiątki związane z Toruniem i Mikołajem Kopernikiem, które wręczyli Pani Maria Mazurkiewicz Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty, Pan Paweł Gulewski Zastępca Prezydenta Miasta Torunia, Pani Anna Łukaszewska Dyrektor Wydziału Edukacji Miasta Torunia i Pani Hanna Wrycza-Wilińska Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wręczono również podziękowania dla opiekunów uczniów.

Gratulujemy Pawłowi i opiekunowi dydaktycznemu pani Kamilli Tuzińskiej.