Ograniczenie funkcjonowania szkoły-zdalne nauczanie w klasach 4-8

Opublikowano: 2020-10-23 14:12, Numer artykułu: 32461 , Autor: H.Rauchfleisch

Szanowni Państwo,

zgodnie z informacją Premiera Mateusza Morawieckiego przedstawioną na konferencji prasowej w dniu 23.10.2020r., informuję, że klasy 4 – 8 od poniedziałku 26.10.2020r. odbywają kształcenie na odległość. Uczniowie klas 4 - 7 realizują 30 - minutowe zajęcia on-line zgodnie z planem lekcji. Pozostałe 15 minut przeznaczają na pracę z zeszytem przedmiotowym, podręcznikiem lub ćwiczenia. Uczniowie klas 8 realizują lekcje on-line z przedmiotów egzaminacyjnych w wymiarze 45 minut, a z pozostałych przedmiotów tak jak w klasach 4 -7.

Uczniowie klasach 1-3 pracują stacjonarnie. Zajęcia odbywają się w szkole, zgodnie z obowiązującym planem lekcji. Zajęcia dla klas: 1a,1b, 1c, 2a i 2b odbywają się w dotychczas przydzielonych salach. Klasa 2c w sali 6, klasa 3a w sali 103, klasa 3b w sali 105, klasa 3c w sali 101.

Od poniedziałku uczniowie klas 1-3,  rozpoczynający lekcje, nie czekają na wychowawcę przed drzwiami wejściowymi do szkoły. 10 minut przed rozpoczęciem zajęć wchodzą samodzielnie do budynku, bez towarzystwa opiekunów. Wszystkie dzieci wchodzą do budynku wejściem głównym A. Udają się do szatni, a następnie do bezpiecznej strefy przy przydzielonej im sali.

Obiady wydawane będą dla klas 1-3 zgodnie z dotychczas obowiązującym harmonogramem. Rezygnujemy z trzeciej i czwartej przerwy obiadowej. Klasa 3c w poniedziałek je obiad po 5. godzinie lekcyjnej.

Świetlica i biblioteka funkcjonują na dotychczasowych zasadach.

Rodzice zgłaszają problemy związane ze sprzętem komputerowym do wychowawcy klasy.

Hanna Rauchfleisch