Olimpiada Dzieci i Młodzieży – Koszykówka Chłopców

Opublikowano: 2024-02-01 21:45, Numer artykułu: 78313 , Autor: P.Strychalski

Nasza Szkoła Podstawowa nr 38 w Bydgoszczy w czwartek 1. lutego 2024 roku rozpoczęła udział w XXXI Bydgoskiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży – Koszykówka Chłopców.

Zawody są skierowane dla klas 6 (rocznik 2011), ale nasi reprezentacji to o dwa i trzy lata młodsi zawodnicy z klas III i IV.

Rozegraliśmy dwa mecze, jeden po drugim. Najpierw z SP 65, a następnie z SP 45. Oba mecze zakończyły się wyraźną wygraną naszych rywali ale nie to zasługuje na uwagę. Nasi dużo młodsi gracze walczyli z przeciwnikami jak równy z równym, bez lęku i strachu. Prawie wszyscy z zespołu to wychowankowie współpracującego ze szkołą Uczniowskiego Klubu Sportowego Basket Regnum, a doświadczenie chłopaków z wojewódzkiej ligi Kujawsko - Pomorskiego Związku Koszykówki było dziś mocno widoczne.

Drużyna jest przygotowywana przez nauczycielkę wychowania fizycznego Alicję Jażdżewską, a umiejętności młodzi adepci koszykówki doskonalą popołudniami w UKS Basket Regnum Bydgoszcz.

Wielkie brawa dla całej ekipy! Były obronione akcje, przechwyty, zbiórki, asysty, celne kosze, a przede wszystkim wspaniałe przeżycia sportowe na parkiecie.

Skład drużyny SP 38 Bydgoszcz:

• Adam Kolesiński,

• Adrian Wolski,

• Aleks Kucia,

• Dominik Kotowski,

• Gracjan Wilczaszek,

• Marcel Pietryk,

• Mikołaj Rubas,

• Oliwier Wołoszyn,

• Piotr Karaszewski,

• Szymon Gapski,

• Wojtek Rak.