PIERWSZOKLASIŚCI CZYTELNIKAMI

Opublikowano: 2021-10-14 22:40, Numer artykułu: 44634 , Autor: B.Budziak

PIERWSZOKLASIŚCI CZYTELNIKAMI

W naszej bibliotece 24 września br. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w lekcji bibliotecznej, która przybliżyła najmłodszym czytelnikom zasady funkcjonowania biblioteki szkolnej. Uczniowie zostali zapoznani z regulaminem biblioteki SP nr 38, wskazywali różnice między klasą oraz księgarnią a biblioteką, wykazali się pomysłami, jak dbać o książki, nie tylko te wypożyczone. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie, w którym zobowiązali się być aktywnymi i odpowiedzialnymi czytelnikami. Uczniowie otrzymali drobny upominek w postaci zakładki do książki. Po pasowaniu na czytelnika pani bibliotekarka założyła wszystkim pierwszoklasistom karty biblioteczne. Uwieńczeniem lekcji bibliotecznej była możliwość wypożyczenia książek, co uczniowie uczynili z wielkim zaangażowaniem i radością. Lekcja przebiegała w pogodnej i życzliwej atmosferze, czego dowodzą zdjęcia, które gorąco  zachęcamy obejrzeć.

Lekcję przygotowali: pani praktykantka Bogna Maciejewska-Kasiorek oraz bibliotekarze SP nr 38.