Pomoc psychologiczno - pedagogiczna dla uczniów

Opublikowano: 2022-02-25 18:38, Numer artykułu: 50194

W naszej szkole ostała zorganizowana i zapewniona pomocpsychologiczno - pedagogiczna dla uczniów przeżywających niepokój stanem wojny na Ukrainie.Dla uczniów narodowości ukraińskiej organizowane są od wczoraj spotkania w gabinecie pedagoga. Proponujemy także rozmowy indywidualne dla wszystkich uczniów, u których temat wywołuje napięcie emocjonalne. Szkoła przygotowała odpowiednie warunki do przeprowadzenia spokojnej rozmowy, z możliwością treningu relaksacyjnego, skorzystania z fotela masującego, czy zabawy na dywanie interaktywnym. W ramach pomocy w kolejnych dniach będą się intensyfikowały działania wspierające i niwelujące stres, poprzez zajęcia relaksacyjne w klasach.

Specjaliści udzielą również pomocy rodzicom po wcześniejszym umówieniu się poprzez e-dziennik na spotkanie.