Spotkanie z absolwentem

Opublikowano: 2023-11-17 09:36, Numer artykułu: 75040 , Autor: P.Strychalski

W piątek 27 października 2023r. w szkolnej bibliotece miało miejsce szczególne spotkanie. Odwiedziła nas absolwentka naszej szkoły pani Hanna Petrykowska.
Pani Hanna w latach 90. zamieszkała w Stanach Zjednoczonych Ameryki, gdzie rozpoczęła pracę jako biolog, z czasem awansując na stanowisko kierownika laboratorium Narodowego Instytutu Badań nad Genomem Ludzkim w Waszyngtonie.
Pani Petrykowska na spotkanie przyniosła swój pierwszy mikroskop – od którego rozpoczęła swoją przygodę z biologią oraz kolekcję lektur szkolnych (były to prezenty dla szkoły).
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 7a wraz z wychowawcą panem Jackiem Jerchą, oraz dyrekcja szkoły: pani dyrektor Hanna Rauchfleisch, pani wicedyrektor Renata Wardowska, i organizatorki spotkania Magdalena Boesche – Starczewska i Hanna Lejbman.
Uczniowie z zaciekawieniem słuchali, jak to było uczyć się w SP nr 38 w latach 60. jak wyglądały lekcje, przerwy, czas wolny. Poznali ciekawostki z życia i pracy Pani Hanny w Ameryce – a na następnie mieli okazję dopytać o interesujące ich kwestie. Pytaniom nie było końca! Wszyscy miło spędzili czas, a z racji zainteresowania i nie wyczerpania tematów czekają na ciąg dalszy…

Dziękujemy Pani Hannie za interesujące spotkanie!