Srebrne Ojejku i Złote Dolce Canto!

Opublikowano: 2023-04-25 20:27, Numer artykułu: 67783
Miło nam poinformować, że nasze chóry wróciły z następującymi nagrodami z III Ogólnopolskiego Konkursu Festiwalu Chórów Dziecięcych w Połczynie -Zdroju:
1. Srebrne Pasmo dla Ojejku
2. Złote Pasmo dla Dolce Canto
3. Nagroda Specjalna za najlepiej wykonaną kompozycję powstałą w XXI w. - Dolce Canto "Wieńczysław Nieszczególny" muz. Marcin Wawruk, sł. Marek Markiewicz
4. Nagroda Specjalna dla najlepszego dyrygenta konkursu - Roksana Ptasznik
Na konkurs przyjechało 11 zespołów z całej Polski, a oceniało ich znamienite jury złożone ze specjalistów z zakresu chóralistyki: prof. Dariusz Dyczewski, prof. Małgorzata Podzielny i prof. Barbara Halec. Tym bardziej cieszą nas tak wysokie miejsca i docenienie pracy dzieci i dyrygentki. Warto również dodać, że w kategorii chórów do lat 10, w której startowało Ojejku nie przyznano w ogóle złota, a w swojej kategorii Dolce Canto było jedynym chórem z tak wysoką nagrodą (złoto otrzymał jeszcze Dziecięcy Chór Intencja z Nakła, ale w innej kategorii -  chórów szkół muzycznych).
Podziękowania za wsparcie przesyłamy do Dyrekcji Szkoły oraz Rodziców pomagających przy wyjeździe dzieci. Dziękujemy!!!"
Dzięki i buziaki