Szkoła do hymnu

Opublikowano: 2023-11-23 19:45, Numer artykułu: 75373 , Autor: P.Strychalski
10 listopada 2023 roku w naszej szkole był dniem bardzo uroczystym. Podobnie jak w ubiegłych latach spotkaliśmy się o symbolicznej godzinie 11:11, aby wspólnie odśpiewać hymn narodowy i wzięliśmy udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, przypomniane zostały dni niewoli, począwszy od momentu, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy. Kolejna rocznica odzyskania niepodległości, uświadamia nam, że jest to najważniejszy dzień w historii naszego kraju.

„Powiewa flaga,
gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze
biel jest i czerwień.
Czerwień- to miłość,
biel - serce czyste...
piękne są nasze
barwy ojczyste”.

To słowa jednego z wielu wierszy i pieśni patriotycznych, jakie pojawiły się podczas występu artystycznego przygotowanego przez uczniów klas 2a i 2b oraz chór „Ojejku”. Uczniowie wierszem i śpiewem przypomnieli swoim koleżankom i kolegom, że jesteśmy Polakami – patriotami. Mamy nadzieję, że takie uroczystości przyczynią się do tego, by podtrzymywać w młodych ludziach więź z Ojczyzną, jej historią, kulturą, sztuką i tradycjami.