Tydzień Uważności

Opublikowano: 2024-03-21 20:51, Numer artykułu: 80399

W dniach 11-15.03.2024 w naszej szkole odbył się Tydzień Uważności związany z Ogólnopolskim Tygodniem Uważności. Były to dni bez pytania, ocen i zadawania prac domowych. Odbywały się: przerwy uważności i ćwiczenia podczas lekcji, uważne wyciszające przerwy w strefie ciszy, relaksu, bez telefonu, zajęcia w profesjonalnej sali terapeutycznej.

W zajęciach prowadzonych przez trenerów: p. Magdalenę Gust i p. Annę Ozner wg programu „Kosmos i Kajo” fundacji Uważność w Edukacji, uczestniczyli wszyscy uczniowie klas I-IV, chętni uczniowie z klas V-VIII oraz zainteresowani nauczyciele i rodzice.

Ideą zajęć było rozwijanie uważności na siebie i otaczającą rzeczywistość w celu wspierania dzieci i dorosłych w dążeniu do zachowania dobrego zdrowia psychicznego.

Poprzez ćwiczenia świadomego oddychania, ćwiczenia jogi, ćwiczenia relaksacyjne, zabawę oraz uważną rozmowę dzieci
i dorośli dowiedzieli się i doświadczyli w jaki sposób bycie uważnym może pomagać w codziennym życiu, gdyż równoważy emocje, redukuje napięcia i stres, wpływa na racjonalne działanie, buduje
i poprawia relacje z samym sobą i innymi.

Cieszymy się, że pozyskaliśmy nową wiedzę, a wszystko przebiegło w przyjaznej i wesołej atmosferze.

Dziękujemy za zainteresowanie i udział w akcji.