Wizyta wolontariuszy w Domu Dziennego Pobytu

Opublikowano: 2022-11-22 14:56, Numer artykułu: 60601

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Caritasu odwiedzili w listopadzie podopiecznych w Dziennym Domu Pobytu w Bydgoszczy. Przygotowywali wspólnie ozdoby związane z Narodowym Świętem Niepodległości, malowali i wycinali orły, przyklejali napisy. Powstała ozdobna gazetka ścienna. Wszyscy pracowali wspólnie przy smakowitym cieście i muffinkach, które przynieśli uczniowie.
Było to już drugie nasze spotkanie z seniorami z Dziennego Domu Pobytu. W październiku uczniowie klasy 4b uczestniczyli w zajęciach prowadzonych w ramach projektu „Z ciekawością między pokolenia”. Uczniowie przeprowadzili wywiady z podopiecznymi, wysłuchując przy tym wielu ciekawych historii z ich dzieciństwa i młodości. Sami też mieli okazje opowiedzieć o sobie oraz wspólnie z seniorami wykonać prace plastyczne. Tak ciekawie spędzony czas był dla obu stron niezmiernie cennym doświadczeniem.