Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas i Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili podopiecznych Domu Dziennego Pobytu

Opublikowano: 2023-11-20 20:38, Numer artykułu: 75209 , Autor: P.Strychalski
8 listopada 2023 r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas i Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z panią dyrektor Hanną Rauchfleisch oraz opiekunkami: p. Małgorzatą Jamułą i p. Hanną Lejbman odwiedzili podopiecznych Domu Dziennego Pobytu dla seniorów w Bydgoszczy. Przygotowali wspólnie z seniorami kotyliony z okazji Narodowego Święta Niepodległości, pomagali w kolorowaniu godła i flagi. Wszyscy pracowali wspólnie przy smacznych rogalikach przyniesionych przez opiekunów. Uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny, związany ze Świętem Niepodległości. Czas upłynął na wspólnej pracy i rozmowach, zawiązały się bliższe relacje. Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem hymnu przez seniorów i młodzież. Tak ciekawie spędzony czas był dla obu stron niezmiernie cennym doświadczeniem. Wolontariusze zostali zaproszeni na kolejne spotkanie, które odbędzie się przed Świętami Bożego Narodzenia.