Być jak Ignacy

Opublikowano: 2022-04-08 18:55, Numer artykułu: 52329

Być jak Ignacy

Od kilku tygodni, co poniedziałek, Pani Kamilla Tuzińską wraz z kilkunastoma uczniami z naszej szkoły bierze udział w projekcie „Być jak Ignacy”.

Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych polskich naukowcach. Pomysłodawcy wierzą, że nauka może zmienić świat, a wynalazki pomagają ludziom żyć lepiej. Doskonałym przykładem jest postać naszego patrona- Ignacego Łukasiewicza - wielkiego, polskiego wynalazcy, pioniera przemysłu naftowego nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Program polega na prowadzeniu zajęć w kole naukowym, na podstawie otrzymanych scenariuszy zajęć.Podzielony jest na 8 etapów, każdy poświęcony innemu zagadnieniu, np.: Polarne odkrycia, Podniebne osiągnięcia, Zagadkowy Mózg, Nieodkryta przyroda, Wielkie maszyny, Przemijający czas. Do każdego etapu nauczyciel otrzymuje interaktywny scenariusz zajęć,pełen ciekawych doświadczeń i eksperymentów, który opracowują i przedstawiają reprezentanci naszej placówki.

Po zapoznaniu się z tematem uczestnicy zobowiązani są dostarczyć pracę konkursową w formie filmu lub prezentacji. Przedstawiciele naszej szkoły zdecydowali się na film, ponieważ wspólnie można przedstawić projekt w ciekawy sposób.

Laureatami konkursu zostaną koła naukowe, które otrzymają największą liczbę punktów. Na końcową punktację składają się: punkty zdobyte na platformie oraz punkty przyznane przez komisję za pracę konkursową.

Szkoły nagrodzone tytułem Naukowej Szkoły Ignacego otrzymają nagrodę finansową.

Szkoła Roku 2021/2022 otrzyma dodatkową nagrodę finansową

Nagrody publiczności - po każdym etapie odbędzie się głosowanie na Facebooku na najciekawsze zdjęcia przesłane w ramach raportów z etapu. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe lub zestaw

nagród rzeczowych