Powrót Bydgoszczy do Macierzy
Za datę powrotu Bydgoszczy do Macierzy przyjęto 20 stycznia 1920 roku, kiedy do miasta wkroczyły polskie wojska. Jako pierwsi wmaszerowali saperzy pod dowództwem ppłk Witolda Butlera, a po nich żołnierze 6. Pułku Strzelców Wielkopolskich dowodzeni przez mjr. Bernarda Śliwińskiego. Oficjalne powitanie żołnierzy odbyło się na Starym Rynku, gdzie odprawiono mszę dziękczynną.
Formalne przejęcie władzy w Bydgoszczy miało miejsce 19 stycznia 1920 roku o godzinie 18:00 w ratuszu. Niemiecki burmistrz Hugo Wolff przekazał wówczas klucze do miasta jako symbol władzy generalnemu komisarzowi rządu polskiego i komisarycznemu prezydentowi Janowi Maciaszkowi.
Również nasza szkoła wzięła udział w obchodach 103. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Macierzy. Klasy I-III uczestniczyły w przedstawieniu przygotowanym przez klasy drugie pod opieką Pań Beaty Wiarek i Magdaleny Gust, a także zaprezentowały stroje w stylu lat dwudziestych XX wieku. Klasy starsze IV-VII, również wzięły udział w pokazie mody, a także w quizie o Bydgoszczy.
W tym dniu oddaliśmy szacunek wszystkim, którzy stali za tym dla nas bydgoszczan ważnym dniu, ale też spędziliśmy miło czas podczas licznych zabaw.