15 rocznica utworzenia 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej

W tym roku przypada 15 rocznica utworzenia 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej. Z tej okazji na terenie Strzelnicy Garnizonowej Jachcice, ul. Rynkowska 9 odbył się piknik wojskowy, w którym brali udział uczniowie z naszej szkoły.
Żołnierze przygotowali liczne atrakcje: prezentacje sprzętu i wyposażenia, koncerty orkiestr oraz spotkania z żołnierzami. Dla dzieci i młodzieży została przewidziana specjalna strefa zabaw i konkursów. Każdy kto brał udział w pikniku miał możliwość poczuć się jak żołnierz na misji, ponieważ oprócz możliwości treningu strzeleckiego broni krótkiej do nauki strzelania Łucznik wz 70, uczniowie mogli strzelać z paintballa, kałasznikowa obudowanego w sprzęt treningowy Cyklop oraz podziwiać na zewnątrz i w środku czołgi transportery i działa samobieżne. Równie ważnym elementem były spotkania z żołnierzami pełniącymi służbę zawodową m.in. obsługą czołgów. Nie zabrakło również tradycyjnego, żołnierskiego poczęstunku – grochówka wojskowa smakowała wszystkim wyśmienicie! Dzięki temu, że nasza szkoła otrzymała zaproszenie na piknik – naszą grupą opiekował się oficer z jednostki.