6a na wycieczce rowerowej

Opublikowano: 2023-09-26 17:51, Numer artykułu: 72148 , Autor: P.Strychalski

W dniu 22.09.2023r z naszej szkoły ruszyła, wycieczka rowerowa z klasą 6a, pod opieką pani Alicji Jażdżewskiej i pana Bartosza Budziaka z ZS nr 16 w Bydgoszczy.
Trasa wycieczki wynosiła około 11 km. Start rozpoczął się z SP nr 38, następnie trasa prowadziła do ul. Magnuszewskiej, dalej ścieżkami rowerowymi do ul. Rozłogi, gdzie następnie droga prowadziła do lasu Puszczy Bydgoskiej. Tam na uczestników czekał odpoczynek regeneracyjny w postaci ogniska i kiełbaski.
Uczestnicy wycieczki rowerowej poruszali się drogami leśnymi o różnym stopniu trudności. Zatrzymaliśmy się również przy najbardziej rozpoznawanym pomniku w Puszczy Bydgoskiej - pomnik w hołdzie pomordowanym 5.12.1939 roku przez hitlerowców.
Po wyczerpującej jeździe wróciliśmy tą samą trasą do szkoły.
Celem wycieczki była promocja aktywnego wypoczynku oraz poznanie interesujących miejsc naszej okolicy w kontekście kulturowym, społecznym, historycznym i przyrodniczym oraz propagowanie zdrowego stylu życia, a także wdrażanie dzieci i młodzieży do czynnego spędzania wolnego czasu.
Alicja Jażdżewska

Poniżej krótka reakcja fotograficzna.