„ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami”

Opublikowano: 2022-03-15 15:05, Numer artykułu: 50947 , Autor: P.Strychalski

„ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami” to cykl 12 warsztatów z edukacji włączającej, w których w II semestrze roku szkolnego 2021/2022 uczestniczą uczniowie klasy 1b i 2c.

Celem zajęć jest:

• wzbudzanie empatii i uwrażliwienie na potrzeby osób, które możemy spotkać w swoim życiu,

• budowanie świadomości społecznej na temat włączania osób z niepełnosprawnością do aktywnego i niezależnego życia,

• uwrażliwienie dzieci na inny niż własny stan zdrowia,

• uzyskanie odpowiedzi na pytania: „Jak można pomóc osobie z daną niepełnosprawnością?”, „Jak się zachować?”, „Jak się nie zachować?”

Dzięki edukacji włączającej rozpoczętej już na etapie wczesnoszkolnym mamy realny wpływ na wychowanie świadomych pokoleń, wzbudzenie w nich empatii, dostrzeżenie inności i problemów, które są wokół nas i z którymi borykają się ich rówieśnicy.