Akcja szkolna i konkurs: „MATEMATYKA – to jest TO !”

Opublikowano: 2021-05-10 00:11, Numer artykułu: 40167 , Autor: B.Budziak

Akcja szkolna i konkurs „MATEMATYKA – to jest TO !”

Nie da się ukryć, że matematyka jest obecna w różnych obszarach życia człowieka oraz w wielu dziedzinach nauki. Nazywana jest nawet Królową nauk. Warto ją dobrze poznać i polubić, bo matematyka ułatwia życie.

Czy Ty też tak uważasz?

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji, w której zbierzemy dowody obecności matematyki w naszym życiu. Wystarczy wykonać zdjęcie dokumentujące obecność matematyki w życiu codziennym, przesłać je na wskazany adres mailowy. Ze wszystkich przesłanych zdjęć powstanie kolaż udostępniony na stronie internetowej szkoły. Pokażemy, że matematyka jest wszechobecna w naszym życiu.

Dodatkowo organizujemy konkurs dla zainteresowanych uczniów.

Konkurs polega na wykonaniu pracy w postaci filmu, prezentacji, plakatu czy dzieła literackiego, ukazującego w interesujący sposób potrzebę wykorzystania matematyki w życiu codziennym człowieka. Dozwolone jest wykonanie pracy w parach. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na stronie internetowej szkoły.

Termin nadsyłania zdjęć oraz prac konkursowych: 07.06.2021r.

Zdjęcia i prace konkursowe prześlijcie na adres: eg@38.bydgoszcz.pl

Nauczycielki matematyki