AKCJE SZKOLNEGO KOŁA CARITAS

Koniec pierwszego półrocza to dobry czas na podsumowania – nie tylko wyników w nauce, ale także podejmowanych przez nas działań. Końcówka roku była dla wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas czasem bardzo pracowitym. Po raz kolejny aktywnie włączyliśmy się w akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, sprzedając świece Caritas i niosąc pomoc najuboższym. Uczestniczyliśmy też w XV Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności „Tak! Pomagam”. Dzięki hojności klientów sklepu Biedronka przy ul. Magnuszewskiej 6, tym razem udało się uzbierać ponad 100 kg żywności, która trafiła do najbardziej potrzebujących rodzin z naszej szkoły. W grudniu odbyła się też coroczna akcja profilaktyczna „Bezpieczeństwo ze św. Mikołajem”, która zgromadziła wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas na bydgoskiej Łuczniczce.
Nowy semestr to nowe wyzwania i zadania, dlatego umocniliśmy nasze siły duchowe i powierzyliśmy ten czas Panu Bogu, uczestnicząc we Mszy, sprawowanej w kaplicy Caritas Diecezji Bydgoskiej w intencji wolontariuszy i opiekunów Szkolnych Kół Caritas i prowadzonych przez nich akcji. Mamy nadzieję, że kolejne miesiące przyniosą wiele dobra i radości – zarówno wolontariuszom, jak i tym, do których pomoc dociera.
Zachęcamy do obejrzenia galerii, dokumentującej nasze ostatnie działania: