Chór „Ojejku” na „Narodowym Śpiewaniu”

Dnia 23 listopada w Operze Nova w Bydgoszczy odbył się koncert wieńczący tegoroczny udział chóru „Ojejku” w Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska” projektu Akademia Chóralna działającym przy Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Koncert nosił tytuł „Narodowe Śpiewanie”. Nasz chór pierwszy raz miał okazję być gościem budynku przy ulicy Focha 5. Bardzo podobały nam się kulisy sceny. Nie spodziewaliśmy się, że opera jest tak wysokim budynkiem i że będziemy chodzić po tylu piętrach- z sali kameralnej i garderoby mieszczących się w piwnicy, na drugie piętro, gdzie było wyjście na scenę. Sam koncert był bardzo piękny i wzruszający, poczynając od scenografii i świateł, a na repertuarze kończąc. Na sali byli obecni znamienici goście z Wydziału Edukacji, Kuratorium Oświaty, przedstawiciele Miasta Bydgoszcz, jak również panie dyrektor i uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami. Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w prezentowaniu tych trudniejszych, trzygłosowych utworów: „Idzie dysc”, „Krakowiaczek” i „Kocham Cię Polsko”. Było to dla nas niezapomniane przeżycie. Tym bardziej jesteśmy dumni, że nasz chór został też zaproszony na doroczny koncert kolęd w Filharmonii Pomorskiej z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej, który odbędzie się 22 grudnia. Czeka nas znowu wiele pracy, ale udziału w takich koncertach, na takich scenach nie da się porównać z niczym innym. Dziękujemy naszej kuratorce regionalnej, pani Ewelinie Boesche- Kopczyńskiej, za zaproszenie do tych wydarzeń.