Dzień Bezpiecznego Internetu w bibliotece szkolnej

Dziś obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku odbywa się on pod hasłem: „Działajmy razem!”. Głównym celem DBI jest uświadomienie rodziców i dzieci o zagrożeniach płynących z użytkowania Internetu. Niezwykle aktualny stał się dziś problem cyberprzemocy, hejtu czy fake news (fałszywych informacji) w sieci. W ramach akcji przeprowadzony został cykl lekcji bibliotecznych, podczas których uczniowie poznali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, obejrzeli film "Dodaj znajomego" oraz dowiedzieli się jak chronić swoje dane osobowe w sieci. Młodzież otrzymała wiele cennych wskazówek dotyczących reagowania na przemoc, nieodpowiednie treści czy mowę nienawiści w Internecie. W ramach podsumowania zorganizowany został konkurs plastyczny "Bezpieczny Internet", którego celem było przedstawienie właściwego zachowania w sieci oraz konkurs na najciekawszą krzyżówkę związaną z Internetem.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Szczegółowe informacje w serwisie: https://www.saferinternet.pl