Dzień Pozytywnego Myślenia

W dniu wczorajszym, tj. 2 lutego obchodziliśmy w szkole Dzień Pozytywnego Myślenia. Pomysłodawcą tego święta jest amerykańska psycholog Kirsten Harrell. Od lat zajmuje się ona badaniem wpływu optymistycznego nastawienia na zdrowie i proces leczenia. Dowiodła, że praca nad sobą i swoim nastawieniem wpływa pozytywnie na dalsze życie, które jak wykazują badania w przypadku optymistów jest dłuższe. Włączając się w obchody tego nietypowego święta uczniowie klas I-III ubrali się w kolorze żółtym, który jest kolorem pozytywnego myślenia. Wysłuchali również krótkiej prelekcji przeprowadzonej przez pedagoga szkolnego na temat dbania o swój mózg, pielęgnowania w sobie pozytywnych myśli oraz dbania o siebie i innych. Na koniec uczniowie uczestniczyli w zajęciach sportowych przy muzyce prowadzonych przez nauczyciela wf Emilię Romińską.