DZIEŃ WODY - w naszej szkole

Opublikowano: 2022-06-08 15:45, Numer artykułu: 54962 , Autor: B.Budziak

27 maja w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ WODY. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na niebiesko. Podjęte działania miały na celu uświadomienie, iż woda to najcenniejszy płyn na Ziemi. Otacza nas dookoła, aż trudno uwierzyć, że mogłoby nam jej zabraknąć, że już niektórym brakuje… Czy potrafimy ją docenić? Czy zdajemy sobie sprawę ile woda znaczy dla nas wszystkich? W jaki sposób możemy ją oszczędzać? Na te i inne pytania uczniowie szukali odpowiedzi .Oglądali ciekawe filmy tematyczne i edukacyjne. Przeprowadziliśmy też zabawy badawcze, dzięki którym odkrywaliśmy tajemnice wody. Badaliśmy rozpuszczalność różnych substancji w wodzie oraz co pływa, a co tonie. Jak zrobić suchą wodę, ciecz nieniutonową i inne doświadczenia. Nie zabrakło też zajęć plastycznych. Malowaliśmy na celofanie ogromne akwaria. Prace te zdobią korytarz szkolny. Połączyliśmy zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą.

Zespół prozdrowotny