Dzień Zdrowego Śniadania

Opublikowano: 2023-11-20 20:25, Numer artykułu: 75208 , Autor: P.Strychalski

Tak jak co roku w naszej szkole przeprowadzony został Dzień Zdrowego Śniadania. Akcja polega na zorganizowaniu w klasach wspólnego posiłku.
Śniadanie poprzedziliśmy zajęciami, które przypomniały uczniom 12 zasad zdrowego odżywiania, piramidę żywieniową, dzieci poznały też zasady zbilansowanej diety, dowiedziały się dlaczego nasze posiłki muszą być urozmaicone.
Uczniowie z klasy 2b i 3a uczestniczyli w przygotowaniu wielkiego i wykwintnego śniadania, na które zaprosiliśmy przyjaciół szkoły.
Są to: pani Agnieszka Buzalska, p. Halina Laskowska, p. Anna Michalek, p. Anna Różańska, p. Lidia Graul, p. Danuta Miszczuk oraz pan Stanisław Mrówka.
Wspólnie z gośćmi przygotowywaliśmy kolorowe i zdrowe kanapki. Wykorzystaliśmy do nich różnorodne pieczywo, wędliny, sery, jajka, warzywa. Podczas pracy panowała miła, sympatyczna, rodzinna atmosfera.
Natomiast podczas wspólnego spożywania posiłku przestrzegaliśmy reguł zachowania się przy stole. Impreza ta była dla nas zabawą, a zarazem nauką, o tym jak ważne jest codzienne spożywanie zdrowego śniadania. Na koniec uczestnicy otrzymali od p. Anny Michalek NFZ drobne upominki. Nasze śniadanie było przepyszne i wykwintne. Wszystkim smakowało.