E(X)PLORY 2019

Z radością zawiadamiamy, iż  Artur Bieniek z klasy 8c godnie reprezentował naszą szkołę w Regionalnym Festiwalu Naukowym E(X)PLORY 2019. Zanim dotarł do tego etapu, musiał spełnić szereg wymagań. Już w grudniu ubiegłego roku wraz ze swoim  opiekunem naukowym – panią mgr inż. Kamillą Tuzińską  - nauczycielką fizyki -  zgłosili aplikację do projektu „Walker -innowacyjny robot kroczący w służbie człowieka”. Założeniem projektu była pomoc osobom niewidomym posługującym się białą laską w przenoszeniu zakupów i poruszaniu się tak, aby zwracać uwagę na przeszkody.  Praca została zakwalifikowana do regionalnego etapu Konkursu.  Nie było to łatwe zadanie – gdyż w tym roku zgłoszono rekordową liczbę prac – aż 174, z czego 32 było można poznać w Łodzi. Gospodarzami wydarzenia był Bionanopark oraz Urząd Miasta Łodzi. I tak  24 maja jury konkursu, reprezentujące takie uczelnie jak Politechnika Łódzka, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Łódzki czy Uniwersytet Medyczny w Łodzi, prowadziło rozmowy w ramach dwóch sesji konkursowych. Przypominamy, że Konkurs Naukowy E(X)PLORY to największy w Polsce konkurs skierowany do osób w wieku 13 – 20 lat, pozwalający młodzieży tworzyć projekty naukowe, rozwijać swoje zainteresowania i poszerzać wiedzę. Konkursowi towarzyszy szereg imprez: warsztatów, wykładów i pokazów. Artur był najmłodszym uczestnikiem konkursu, a młodość ma odwagę i ostrość widzenia, której często brakuje starszym ekspertom. Zapał do pracy połączony z fantazją sprawiają, że pozornie niemożliwe rozwiązania, stają się codziennością. Artur jest na początku swej drogi naukowej. Przed nim wiele wyzwań i wiele sukcesów.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy udziału w tak prestiżowej imprezie.