FESTIWAL KULTUR: WCZORAJ I DZIŚ ORAZ KONKURS ENDORFINA SHOW

Opublikowano: 2024-06-06 09:08, Numer artykułu: 83989 , Autor: P.Strychalski

27.05.24 na Wyspie Młyńskiej odbył się Festiwal Kultur: Wczoraj i Dziś, organizowany w ramach programu Szkoła Otwarta i Tolerancyjna, w którym nasza szkoła od 7 lat bierze udział. Wystawy przygotowane przez szkoły prezentowały najbardziej charakterystyczne osiągnięcia, wyroby kultury, dzieła i postaci różnych cywilizacji z całego świata. W festiwalu wzięło udział ok. 30 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Bydgoszczy. Dzięki stoiskom przygotowanym przez uczniów oraz nauczycieli można było zapoznać się m.in. z: kulturą starożytnego Egiptu, kulturą mezoamerykańskaą, kulturą włoską, brazylijską, współczesną południowokoreańską , japońską.

Nasza szkoła w tym roku wylosowała do prezentacji (bardzo trudną) kulturę starogermańską. Na naszym stanowisku można było zobaczyć starogermańskie runy, zapoznać się z legendą o Brunhildzie, z mitologią germańską, zrobić sobie starogermański tatuaż. Samo stanowisko było bogato zdobione, wszystkie dekoracje przygotowała pani Monika Marcinkowska oraz pani Małgorzata Retel i pani Izabela Głowacka – Rozwadowska. Zwiedzanie naszej wystawy polegało na wykonaniu zadań w Escape Room’ie (np. odkodowanie run, pokonanie smoka, odnalezienie znaczenia run). Po wykonaniu zadań zwiedzający otrzymywali runiczną opaskę na rękę.

Miło nam poinformować, że nasze stanowisko zostało wysoko ocenione przez jury i zdobyło III miejsce ! Wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystej Gali w Pałacu Młodzieży 17.06.b.r.

Równolegle z Festiwalem Kultur, na scenie rozstawionej na Wyspie Młyńskiej, odbył się konkurs talentów Endorfina Show. Naszą szkołę reprezentowały Inga, Ula oraz Zosia z klasy 3b, które samodzielnie przygotowały układ taneczny do utworu Beyoncé - TEXAS HOLD 'EM i zdobyły III miejsce!

Gratulujemy!