IX DZIECIĘCY PRZEGLĄD RECYTATORSKI "Poezja budzi się WIOSNĄ"

Opublikowano: 2023-04-26 20:17, Numer artykułu: 67866 , Autor: P.Strychalski
25 kwietnia 2023r. odbył się  IX Dziecięcy Przegląd Recytatorski "Poezja budzi się wiosną". Organizatorem był  MDK nr1 w Bydgoszczy. Konkurs kierowany był do dzieci przedszkolnych oraz dzieci z klas 0 i I - III szkół podstawowych z Bydgoszczy i okolic. Do konkursu zgłosiło się 49 dzieci. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów z klas I-III: Oliwia Ćwiklińska, klasa 1B;  Zofia Bartel, klasa 2b; Michał Dorniak, klasa 2c; Lena Nowak, klasa 3a i Anna Sulińska, klasa 3b.
Każdy uczestnik zaprezentował wiersz wybranego autora o dowolnej tematyce. Komisja konkursu zwracała uwagę na: znajomość tekstu, sposób interpretacji, ogólny wyraz artystyczny oraz ekspresję, pomysł na sceniczną ilustrację utworu i wrażenia artystyczne.
Nasi uczniowie spisali się znakomicie! Niektórzy występowali na scenie i przed tak dużą publicznością po raz pierwszy.
Michał Dorniak z klasy 2c otrzymał wyróżnienie a Zosia Bartel z klasy 2b zdobyła 3 miejsce. WSZYSTKIM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY!!!