Jesienny dzień aktywności

Opublikowano: 2023-10-12 21:45, Numer artykułu: 73080 , Autor: P.Strychalski

W pierwszy piątek października przypada Międzynarodowy Dzień Uśmiechu. W tym dniu nasi uczniowie mieli akcję pt. podziel się uśmiechem. Rozdawali przygotowane wcześniej uśmiechnięte buźki. Podczas zajęć dowiedzieli się, że „Śmiech to zdrowie” – powstrzymuje wytwarzanie się hormonu stresu, pobudza produkcję serotoniny. Jeśli często się śmiejemy jesteśmy bardziej odważni i nie boimy się konfliktów. Śmiech pomaga nam wyrazić bardzo wiele pozytywnych uczuć np. radość, szczęście. Uśmiech ładuje nasze akumulatory w bardzo wielu sytuacjach życiowych. Kiedy śmiejemy się z całego serca nasze ciało jest szczęśliwe. Z uśmiechem na twarzy przypomnieliśmy sobie jakie wartości odżywcze i witaminy dostarczają naszemu organizmowi owoce. Pełni zapału z zachowaniem higieny przystąpiliśmy do przygotowania owocowej sałatki, którą zjedliśmy na drugie śniadanie. To nie był koniec atrakcji w tym dniu ponieważ na boisku szkolnym uczniowie klas I –III brali udział w jesiennej zumbie prowadzonej przez uczennice z klasy 6a oraz w zabawach ze skakankami. Zadowoleni i uśmiechnięci zakończyliśmy jesienny dzień aktywności.