Jesteśmy Europejczykami

Opublikowano: 2021-11-25 11:02, Numer artykułu: 46765 , Autor: P.Strychalski

Dzieci uczęszczające do szkolnej świetlicy mają w tym roku możliwość uczestniczenia w innowacji pedagogicznej zatytułowanej „Jesteśmy Europejczykami”. Poznają w ten sposób swój „dom” rozumiany bardzo szeroko – jako Europa różnych kultur i narodów. Proponowane działania sprzyjają budowaniu poczucia własnej wartości i dostrzeganiu jej u innych, a także rozwojowi aktywności i kreatywności.

W pierwszej kolejności odbyliśmy wycieczki „palcem po mapie” do naszych sąsiadów: odwiedziliśmy Czechy, Słowację i Niemcy. Wiemy już, że w bajkach europejskich narodów powtarzają się podobne motywy, bo przecież mamy „wspólne korzenie”. Łączą nas również wydarzenia historyczne (czasem burzliwe, czasem wzruszające) i otoczenie przyrodnicze (jak np. Polskie Tatry i Tatry Słowackie). Dowiedzieliśmy się również, jak to się stało, że węgierska królewna Jadwiga została polską królową, a przede wszystkim postacią bardzo ważną nie tylko dla Polski, ale i dla Litwy.

Obejrzyj fotorelację!