Konkurs „Podróżuję pociągiem – zmniejszam ślad węglowy”

Opublikowano: 2024-10-16 20:53, Numer artykułu: 88072 , Autor: P.Strychalski

Zapraszamy do udziału w konkursie pn.  „Podróżuję pociągiem – zmniejszam ślad węglowy”

Poniżej prezentujemy REGULAMIN.

Konkurs „Podróżuję pociągiem – zmniejszam ślad węglowy”

1. Konkurs „Podróżuję pociągiem – zmniejszam ślad węglowy” odbywa się w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego „Zmieniaj rzeczywistość – inwestuj w przyszłość – obniżaj ślad węglowy”.

2. Konkurs ma na celu wyłonienie najciekawszej, oryginalnej trasy jednodniowej wycieczki szkolnej odbywającej się pociągiem. Na trasie wycieczki należy zaplanować 5 atrakcji (dodatkowe punkty za atrakcje mało znane). Oceniamy nie tylko samą trasę, ale również atrakcyjność jej przedstawienia.

3. Termin składania prac- 4 listopada 2024r. (sala nr 3).

4. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 3-8 bydgoskich szkół podstawowych.

5. Do pracy należy dołączyć metryczkę (imię i nazwisko dziecka, klasa, szkoła) oraz zgodę na udział w konkursie (zał.1).

6. Nadesłane prace muszą być pracami własnymi, nigdzie wcześniej niepublikowanymi.

7. O wyłonieniu laureatów Konkursu decyduje jury powołane przez Organizatora. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe.

8. Jury weźmie pod uwagę:

• spójność z hasłem przewodnim konkursu,

• oryginalność trasy oraz zaplanowanych atrakcji,

• estetykę wykonania ( forma opisania pomysłu jest dowolna, można dołączyć zdjęcia, rysunki, dodatkowe informacje, ale najważniejszy jest oryginalny pomysł ).

1. Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne.

2. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy.