Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie dla SP38

Opublikowano: 2019-12-03 10:18, Numer artykułu: 18437

27 listopada 2019r. w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie uczestniczyliśmy w gali wręczenia Krajowych Certyfikatów „Szkoła i Przedszkole Promujące Zdrowie”. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski przyznał to prestiżowe wyróżnienie kolejnym placówkom, należącym do sieci szkół i przedszkoli promujących zdrowie w Polsce. Takie wyróżnieniem otrzymała nasza szkoła, Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy, jako jedyna z województwa kujawsko-pomorskiego.

Centralna Kapituła Krajowego Certyfikatu Przedszkole i Szkoła Promująca Zdrowie, po wnikliwej analizie nadesłanej dokumentacji w uznaniu dotychczasowych osiągnięć, będących wynikiem wieloletniej i systematycznej pracu Szkoły Promujacej Zdrowie dokonała Wiceminister Edukacji Narodowej Iwona Michałek i Przewodnicząca Kapituły prof. Barbara Woynarowska.

Wiceminister Iwona Michałek pogratulowała laureatom otrzymania wyróżnienia. Podkreśliła, że zdrowie i edukacja są ze sobą nierozerwalnie związane. Przyznanie certyfikatu to formalne uznanie dla wysiłków całej społeczności szkolnej realizującej długofalowe i systemowe działania w zakresie promocji zdrowia.

Należymy do Krajowej Sieci Szkół i Przedszkoli Promującej Zdrowie oraz Europejskiego Programu Szkoły dla Zdrowia w Europie.

Co nas wyróżnia jako Szkołę Promującą Zdrowie?

Pliki do pobrania: