Mam kota na punkcie mleka

Nasza szkoła przystąpiła do projektu ”Mam kota na punkcie mleka”, celem jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mlecznych.

Zanim przystąpiliśmy do zabawy kulinarnej było trochę teorii. Dzieci dowiedziały się, co  kryje się  w mleku? A mianowicie mleko to cenne źródło wielu składników mineralnych takich jak fosfor, magnez i potas. Zawiera też witaminy B2, B12,A. Uczniowie dowiedzieli się też  aby mieć zdrowe kości powinni spożywać 1litr mleka dziennie. Można wymienić na przetwory mleczne np. jogurty, kefiry, koktajle, serki. Uczniowie z klasy 2A  przygotowali mleczne desery. Była mleczno – owocowa niespodzianka, truskawkowa fantazja, winogronowe kubełek , tęczowy jogurt, borówkowo – orzechowy zawrót głowy itp.

Dzieci przygotowały smaczne, zdrowe i kolorowe desery wg własnych pomysłów i autorskich przepisów. Pracowały z dużym zaangażowaniem i z wielkim apetytem zjadły je na drugie śniadanie.