Mapa Tolerancji VII: Origami Flow

Opublikowano: 2022-05-10 14:28, Numer artykułu: 53639

Mapa Tolerancji VII: Origami Flow

W ramach programu Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej zapraszamy do udziału w międzyszkolnym konkursie plastycznym

Regulamin:

CELE KONKURSU

• Poznanie symboli pokoju i tolerancji różnych stron świata.

• Propagowanie idei pokoju i poszanowania praw człowieka.

• Poszukiwanie twórczych rozwiązań z wykorzystaniem technik składania papieru.

• Rozbudzanie  zamiłowania do pięknej i bogatej sztuki origami.

• Prace na konkurs wykonujemy techniką origami płaskie lub przestrzenne. Powinna ona charakteryzować symbol pokoju i tolerancji wybranej kultury narodowej: (jeden symbol do wyboru )

FAJKA POKOJU, RADA JEDI, ŁAŃCUSZKI HIPISÓW, BIAŁY GOŁĄB, TĘCZOWA FLAGA POKOJU, GAŁĄZKA OLIWNA, SYMBOL ROERICHA, JAPOŃSKI DZWON, POKÓJ, V, PACYFA, JEMIOŁA, ADINKRA (symbol ludów afrykańskich), ZEMI (symbol ludów karaibskich), KOSTKA RUBIKA, RÓG OBFITOŚCI, YIN YANG.

• Praca wykonana techniką origami płaskie powinna być  na usztywnionym podkładzie do powieszenia lub postawienia; wielkość i kształt dowolne.

• Praca wykonana techniką origami przestrzenne powinna być wykonana z kwadratów, prostokątów lub wielokątów do wyboru. Może być modułowa lub wieloelementowa.

• Dopuszcza się stosowanie elementów ozdobnych , kleju i użycia nacięć w celu scalenia kompozycji i  uzyskania zamierzonego efektu twórczego.

• Każda praca wykonywana jest indywidualnie i powinna zawierać metryczkę z podanym

imieniem ,nazwiskiem i wiekiem autora pracy,

Metryczki prosimy umieszczać na rewersie podkładu (forma płaska) lub dowiązać do pracy (forma przestrzenna).

Prace prosimy przynosić do świetlicy szkolnej do dnia 18.05.2022.

Prace zostaną przez nas dostarczone do szkoły organizującej konkurs.