Międzygwiezdny pył

Opublikowano: 2022-05-12 18:38, Numer artykułu: 53772
Nasza szkoła brała niedawno udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym z  astronomii.  Był to konkurs organizowany przez Zespól Szkól i Placówek nr 12 w Katowicach i  nosił tytuł: ,, Międzygwiezdny pył”. Celem konkursu było pokazanie jakie pierwiastki występują w kosmosie i jakie czynniki utrudniają nam obserwacje nieba.  Do wykonania była praca plastyczna lub komputerowa. Organizatorzy otrzymali ponad 440 prac z 51 szkół z całej Polski. Konkurs  wzbudził duże zainteresowanie uczniów z klas 7-8.
W naszej szkole wpłynęło ponad 20 prac, jednak tylko dwie mogły przejść do finału. Nie był to łatwy wybór, jednak pomimo tego Pani Dyrektor wraz z Panią od fizyki Kamillą Tuzińską oraz Panią od plastyki Moniką Marcinkowską wybrały  dwie najciekawsze prace. Jedną z prac wykonała Natalia Strauhs z klasy 7a , drugą Julia Mazur z klasy 7b.  Konkurs zakończył się wystawą prac na parterze szkoły.