MIEJSKI KONKURS NA BUDKĘ DLA OWADÓW „Miejska pszczoła – rodzinne majsterkowanie”

Opublikowano: 2022-05-27 10:09, Numer artykułu: 54214

Konkurs skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów bydgoskich szkół podstawowych  znajdujących się na terenie Powiatu Dąbrowskiego, którzy mieli za zadanie w zespołach rodzinnych zaprojektować i wykonać domek dla pszczół oraz innych owadów zapylających.

Na konkurs wpłynęło 30 prac, a zespoły rodzinne je wykonujące wykazały się kreatywnością i dużym wkładem pracy. Większość z nich to prawdziwe arcydzieła.

Komisja stanęła przed wielkim wyzwaniem, próbując obiektywnie ocenić zgromadzone prace i wyłonić zwycięskie zespoły. Pod uwagę brano funkcjonalność, estetykę i pomysłowość w doborze zastosowanych materiałów oraz ich bezpieczeństwo dla środowiska.

Serdecznie zapraszamy na uroczyste wręczenie dyplomów i nagród, które odbędzie się 30 maja (poniedziałek) 2022 r. o godzinie 17:30 w Szkole Podstawowej nr 38 w stołówce szkolnej. Osoby nagrodzone zostaną powiadomione telefonicznie.

Wszystkie prace można zobaczyć w holu głównym Szkoły Podstawowej nr 38.  Wystawa będzie dostępna do 10 czerwca. Następnie domki dla owadów zostaną przekazane Pasiece "Miejska Pszczoła" i umieszczone w bydgoskich parkach i ogrodach, aby zachęcić owady do zamieszkania wśród nas na stałe.

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy.